top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAlpina Ogrody Zimowe

Jak zrobić ogród zimowy - Krok po kroku do realizacji marzeń o zielonym zakątku na cały rok

Marzysz o posiadaniu miejsca, gdzie możesz cieszyć się przyrodą bez względu na pogodę? Ogród zimowy to odpowiedź na Twoje pragnienia. Wykonany z aluminium, nie tylko jest wyjątkowo estetyczny, ale też długowieczny i odporny na szereg czynników atmosferycznych. Zobacz, jak wykonać ogród zimowy - oto kolejne etapy budowy, które pomogą Ci osiągnąć wymarzony cel.


1. Formalności

Pierwszym krokiem jest zazwyczaj załatwienie formalności. W przypadku ogrodów zimowych nie zawsze jest to konieczne, ale warto zaznajomić się z obowiązującymi przepisami. Wiele zależy od wielkości i lokalizacji planowanej inwestycji. Ogrody zimowe do 35 m2 często wymagają tylko zgłoszenia, natomiast większe konstrukcje mogą wymagać pozwolenia na budowę. Zawsze warto skonsultować ten etap z doświadczonym specjalistą, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji.


wystrój ogrodu zimowego
Wnętrze ogrodu zimowego

Odpowiednio przygotowane fundamenty są podstawą trwałości każdej konstrukcji, także ogrodu zimowego. W zależności od warunków gruntowych i wielkości planowanego ogrodu, stosuje się różne techniki. Często wykorzystuje się betonowe stopy fundamentowe lub płyty fundamentowe, które zapewniają stabilność i odporność na przemieszczanie konstrukcji.


Rozbudowa restauracji
Rozbudowa restauracji ogrodem zimowym

3. Montaż szkieletu konstrukcji

Kolejnym krokiem jest montaż szkieletu konstrukcji. Wykorzystuje się do tego różne systemy aluminiowe, dostosowane do kształtu i wymagań ogrodu. Nasza firma opracowała unikalne rozwiązania, które łączą systemy aluminiowe ze szkieletem stalowym czy z drewnianą konstrukcją dachu. To gwarantuje nie tylko wytrzymałość, ale także estetykę i swobodę w kreowaniu przestrzeni.


Następnym etapem jest montaż wypełnień, które mogą przybierać różne formy. Najpopularniejszym wyborem są szyby, które dostępne są w różnych rodzajach, takich jak zespolone, bezpieczne czy energooszczędne. W zależności od preferencji i wymagań, możliwe jest także zastosowanie wypełnień pełnych, które zapewniają większą prywatność.


5. Montaż obróbek blacharskich i detali

Montaż obróbek blacharskich i uszczelnienie konstrukcji to kolejny ważny krok. Obróbki te są nie tylko dekoracyjne, ale także praktyczne - chronią konstrukcję przed wilgocią i innymi czynnikami zewnętrznymi. Zaleca się również montaż detali typu blendy dekoracyjne, które dodają ogrodowi stylu i niezwykłego wykończenia. Wszystkie te elementy wpływają na estetykę i funkcjonalność ogrodu zimowego.


nowoczesny ogród zimowy
Ogród zimowy na wzgórzu

6. Urządzenie wnętrza ogrodu zimowego

Ostatni, ale nie mniej istotny etap, to urządzenie wnętrza ogrodu zimowego. To już prawdziwa frajda - czas na wybór roślin, mebli, oświetlenia i wszystkiego, co sprawi, że ogród zimowy stanie się Twoim wymarzonym miejscem do relaksu. Pamiętaj, że dobrze jest wybrać rośliny dostosowane do warunków w ogrodzie zimowym, tak aby były w stanie przetrwać przez cały rok. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi inspiracjami.


Pomysł na wystrój ogrodu zimowego
Egzotyczne wnętrze ogrodu zimowego

Ogród zimowy to miejsce, które z pewnością stanie się oazą spokoju dla każdego, kto marzy o kontakcie z naturą przez cały rok. Niezależnie od tego, na jakim etapie jesteś, zawsze możesz skorzystać z naszej pomocy. W naszej ofercie znajdziesz kompleksowe usługi związane z budową ogrodu zimowego – od pomocy w załatwieniu formalności, przez projekt i realizację, aż po pomoc w urządzeniu wnętrza. Z nami Twoje marzenie o ogrodzie zimowym stanie się rzeczywistością!

41 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

留言


bottom of page