top of page
Wnętrze ogrody zimowego z żaluzjami fasadowymi

OGRODY ZIMOWE

PRZESTRZEŃ M2

Zyskaj dodatkowe pomieszczenie

WSZECHSTRONNOŚĆ

Salon - Jadalnia - Spa - Fitness - Biuro - Garaż

TERMIKA I WILGOTNOŚĆ

Idealne warunki przez cały rok

ŚWIATŁO

Wpuść światło do swojego domu

DESIGN

Dopasowany styl do Twojego domu

PRESTIŻ I ELEGANCJA

Produkt klasy premium

Nowoczesny ogród zimowy z żaluzjami
Standardowy ogród zimowy
Całoszklany ogród zimowy

NOWOCZESNE
OGRODY ZIMOWE

Ogrody zimowe aluminiowe to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących sposobu na przedłużenie sezonu ogrodowego lub zwiększenie kubatury swoich pomieszczeń bez konieczności budowania tradycyjnej przestrzeni na zewnątrz. Konstrukcja taka może być zaprojektowana i wykonana na wymiar, dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta.
 
Aluminium jest materiałem, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na korozję, co sprawia, że jest idealny do budowy takiej konstrukcji jak ogród zimowy. Szyby pozwalają z kolei na pełne wykorzystanie naturalnego światła i zapewnia doskonałą izolację termiczna, co pozwala na korzystanie z ogrodu zimowego przez cały rok.

Firma Alpina posiadając 28-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji ogrodów zimowych, potrafi spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Przygotowujemy także na wstępnym etapie fotorealistyczną wizualizację, która pozwoli sprawdzić, czy kształt, forma i kolor idealnie pasuje do istniejącej elewacji i stylu budynku. 

Dzięki opracowanym przez nas rozwiązaniom oraz indywidualnym podejściu do każdej realizacji nasze konstrukcje możliwe są do wykonania w rozmiarach, kształtach, niedostępnych na rozwiązaniach systemowych. Znajdziesz u nas zarówno małe, urocze ogrody zimowe, idealne dla niewielkich ogrodów i tarasów, jak i duże, przestronne zabudowy o powierzchni użytkowej ponad 70m2. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się jako salon, jadalnia, przydomowe spa z basenem i jacuzzi, sala fitness lub biuro. Ze względu na wysokie właściwości termiczne możliwe jest usunięcie przegrody pomiędzy istniejącym pomieszczeniem, a nowo powstałym ogrodem zimowym.

Wszystkie nasze ogrody zimowe aluminiowe są projektowane i wykonane zgodnie z najnowszymi standardami bezpieczeństwa. Nasze zespoły projektowe i montażowe zawsze stawiają na jakość i dbałość o detale, dzięki czemu każdy nasz projekt jest wykonany z największą precyzją i starannością.

Ogród zimowy to nie tylko miejsce do relaksu, ale także idealne miejsce na organizacje spotkań ze znajomymi i rodziną. Możliwość użytkowania przez cały rok pozwala udekorować przestrzeń dowolnymi elementami i materiałami dekoracyjnymi, co sprawi, że zimowy ogród stanie się ulubionym miejscem domowników. 

SZYBY W OGRODZIE ZIMOWYM

W naszych ogrodach zimowych aluminiowych wykorzystujemy wysokiej jakości szyby, które gwarantują doskonałą izolację termiczną.

Możesz wybierać spośród różnych rodzajów szkła, w zależności od indywidualnych potrzeb i wymagań. W większości naszych realizacji zastosowane jest szkło dwukomorowe, jednak możliwy jest także montaż szyb jednokomorowych. Do naszych ogrodów zimowych aluminiowych często stosujemy szkło przeciwsłoneczne, które redukuje ilość promieniowania słonecznego, co z kolei pozwala na zachowanie odpowiedniej temperatury wewnątrz zabudowy. Możesz także wybrać szkło antywłamaniowe, które zapewni Ci dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę przed intruzami. W połaci dachowej naszych realizacji zawsze znajduje się szkło laminowane, które w przypadku pęknięcia chroni przed wpadnięciem elementów szkła do wewnątrz ogrodu zimowego.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji na temat naszych szyb i ich właściwości, skontaktuj się z naszym zespołem projektowym lub doradcami klienta, którzy z przyjemnością pomogą Ci wybrać odpowiednie szyby do Twojego ogrodu zimowego aluminiowego.

 

SZYBY JEDNOKOMOROWE

Szyby jednokomorowe - ogród zimowy - Alpina.JPG

Szyby jednokomorowe to rodzaj szyb, który składa się z jednej komory wypełnionej gazem. Często stosowane w ogrodach zimowych o niższych wymaganiach dotyczących energooszczędności, takich jak wiatrołapy, garaże, altany. Współczynnik U=1.1 W/(m²·K). Jeśli zależy nam lepszych parametrach szkła, warto rozważyć zastosowanie szyb charakteryzujących się lepszą izolacyjnością termiczną.

SZYBY DWUKOMOROWE

Szyby dwukomorowe - ogród zimowy - Alpina.JPG

To rodzaj szyb, który składa się z dwóch komór wypełnionej gazem. Dzięki temu, szyby dwukomorowe charakteryzują się znacznie lepszymi właściwościami izolacyjnymi i są bardziej energooszczędne. Współczynnik nawet U=0.5 W/(m²·K). Mogą przyczynić się do zmniejszenia kosztów ogrzewania i klimatyzacji budynku. Szczególnie polecane w ogrodach zimowych przeznaczonych do użytkowania codziennego.

SZYBY BEZPIECZNE

Szyby bezpieczne - drzwi - Alpina.JPG

Specjalny rodzaje szyb, które zapewniają dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi lub włamaniem. Szkło hartowane jest o kilka razy bardziej odporne na uderzenia, a w przypadku pęknięcia kruszy się na niegroźne kawałki. Natomiast szkło laminowane, antywłamaniowe posiada specjalną folię, która przy rozbiciu utrzyma taflę w całości, uniemożliwiając dostanie się odłamków do pomieszczenia i tym samym utrudnić zamiary włamywacza.

SZYBY SELEKTYWNE

Szyby selektywne - ogrod zimowy - Alpina.JPG

Charakteryzują się zdolnością do selektywnego przepuszczania promieniowania słonecznego. Zwykle wykonane z trzech warstw szkła, z których jedna lub więcej ma powłokę selektywną. Umożliwia ona oddzielanie różnych długości fali promieniowania, co wpływa na ilość energii cieplnej, która wnika do wnętrza budynku. Warto jednak pamiętać, że szyby selektywne są droższe od zwykłych szyb, co z kolei wpływa na wyższe koszty inwestycji.

CO WYRÓŻNIA NASZE OGRODY ZIMOWE

BLENDA - UKRYTY SPADEK DACHU, RYNNA, SPUST ORAZ ŻALUZJE

Posiadamy wiele estetycznych rozwiązań pozwalających na ukrycie spadku dachu ogrodu zimowego. Potrafimy dopasować się stylistycznie zarówno do nowoczesnych domów, jak również budynków w klasycznym stylu. Zastosowanie blendy maskującej umożliwia także ukrycie kaset od żaluzji fasadowych oraz systemu odwodnienia połaci dachowej.

Blenda - ukryty dach - ogród zimowy - Alpina.jpg
Rozbpiętość dachu - krokwie - ogród zimowy - Alpina.jpg

ROZPIĘTOŚĆ KROKWI POW. 6 METRÓW

Nasze rozwiązanie dachowe w ogrodach zimowych pozwala na uzyskanie zabudowy o bardzo dużej powierzchni użytkowej bez zastosowania podparcia. Wielokrotnie z sukcesem udawało nam się realizować projekty, których rozmiar sięgał nawet 11x6,5 metra, dając inwestorom dodatkowe ponad 70m2 pomieszczenia.

KROKWIE ALUMINIOWE LUB DREWNIANE

Oprócz standardowo stosowanych w ogrodach zimowych krokwi aluminiowych, nasza firma opracowała specjalny system dający możliwość wykorzystania drewna klejonego w połaci dachowej. Posiadamy szeroką paletę lakierów olejowych, a także oklein fornirowych.

Dach membranowy - nietypowy - ogrod zimowy - Alpina.jpg

NIETYPOWE KSZTAŁTY KONSTRUKCJI

I DACHU

Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu i wykonaniu nietypowych ogrodów zimowych z kreatywnym kształtem i dachem. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy w dziedzinie stolarki aluminiowej w naszym portfolio znajdują się różnorodne rozwiązania tj. dachy membranowe ze świetlikiem, czy trudne połączenia z budynkiem lub tarasem. Jeśli szukasz nietypowego rozwiązania, to jesteśmy odpowiednią firmą dla Ciebie.

ESTETYKA I DETALE

W naszej firmie zwracamy szczególną uwagę na detale i estetykę każdego projektu. Dlatego w naszych pracach stawiamy na rozwiązania umożliwiające ukrywanie śrub i wkrętów, brak widocznej rynny i spustów wody, licowanie progu drzwi przesuwnych z posadzką wewnątrz ogrodu zimowego i wiele innych. Zaufaj naszemu doświadczeniu i umiejętnościom, a my zapewnimy Ci ogród zimowy PREMIUM, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Ogród zimowy - wizualizacja 1 - Alpina.jpg

WIZUALIZACJA GRATIS

Budowa ogrodu zimowego wiąże się z szeregiem decyzji, które Inwestor musi podjąć. Projektowana zabudowa oprócz funkcji mieszkalnych musi być także estetyczna i dopasowana do istniejącego budynku. W tym celu pomagamy klientom w zaprojektowaniu wymarzonego ogrodu zimowego wykonując fotorealistyczną wizualizację w ramach zadania. Istnieje możliwość wykonania wizualizacji także jeszcze na etapie oferty oraz konsultacji.

USŁUGI DODATKOWE

Oprócz samej konstrukcji aluminiowej oraz szyb, do ogrodu zimowego można dobrać wiele dodatkowych usług i wyposażenia, które zwiększą jego funkcjonalność i komfort użytkowania. Alpina oferuje instalację rolet dachowych, żaluzji fasadowych, refleksoli, a także oświetlenie i ogrzewania. Ponadto przychylając się do potrzeb klienta służymy pomocą w kwestii wizualizacji ogrodu zimowego, uzyskaniu pozwolenia na budowę, pracach budowlanych i przygotowaniem podłoża.

zaluzje - ogrod zimowy - alpina 1.jpg
Roboty budowlane - Alpina.JPG
Gwarancja i serwis.JPG

WYPOSAŻENIE I AKCESORIA

USŁUGI KOMPLEKSOWE

GWARANCJA I SERWIS

Mockup - mobile.jpg

KATALOG ONLINE

UZYSKAJ WYCENĘ

Chcesz złożyć zamówienie lub zdobyć więcej informacji? Po prostu skontaktuj się z nami.

W zapytaniu podaj:

1. Typ zabudowy: całoroczna lub sezonowa.

2. Miejsce montażu. 

3. Wymiary zabudowy.

4. Ilość i typ elementów otwieranych
(okna rozwierno-uchlyne, drzwi przesuwne itp.)

5. Ewentualne wyposażenie dodatkowe

(rolety dachowe, żaluzje itp.)

Dziękujemy za przesłanie!

bottom of page