top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAlpina Ogrody Zimowe

Jakie szyby zastosować w ogrodzie zimowym ?

Ogród zimowy z przeszkleniami na ścianach i dachu wymaga odpowiednio dobranych szyb, które zapewnią izolację cieplną i bezpieczeństwo. Ekstremalne temperatury mogą wpłynąć na warunki wewnętrzne, dlatego ważne jest, aby przeszklone pomieszczenie było komfortowe i utrzymywało stałą temperaturę oraz wilgotność. Szyby powinny być wytrzymałe na obciążenia, a ich utrzymanie w czystości powinno być łatwe. Właściwe przeszklenia ogrodu zimowego pozwolą na cieszenie się przyjemnym, wyciszonym wnętrzem przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych na zewnątrz.


Utrzymanie komfortu cieplnego

Komfort cieplny to ważny czynnik wpływający na jakość przebywania wewnątrz ogrodu zimowego. Dzięki nowoczesnym technologiom ciepłego systemu ogrodów zimowych, można cieszyć się przyjemną temperaturą we wnętrzu przez cały rok. Redukcja energii słonecznej poprzez zastosowanie specjalnych szyb zapobiega przegrzaniu w upalne dni, a izolacja cieplna chroni przed utratą ciepła zimą.

W ogrodach zimowych całorocznych stosujemy szyby zespolone jedno- i dwukomorowe, różniące się współczynnikiem przenikania ciepła oraz zastosowaną powłoką lub barwieniem. Dla standardowych szyb dwukomorowych współczynnik waha się U=1,1-1,3W/(m2*K), a dla zespolonych szyb dwukomorowych, U=0,6-0,8W/(m2*K).Szyby zespolone zapewniają ochronę przed warunkami atmosferycznymi i pomagają w utrzymaniu odpowiedniej temperatury. Wybór rodzaju szyb zależy od preferencji użytkownika, rodzaju hodowanych roślin oraz sposobu użytkowania ogrodu zimowego.


Typy wypełnień


Zastosowanie różnych typów wypełnień w ogrodach zimowych umożliwia wybór właściwych właściwości dla danego projektu. Szkło bezpieczne chroni przed skaleczeniami w przypadku rozbicia, natomiast szkło przeciwsłoneczne pochłania energię słoneczną, zapobiegając przegrzewaniu się wnętrza. Termoizolacyjne szkło redukuje utratę ciepła, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania, a antywłamaniowe szkło zwiększa bezpieczeństwo budynku. Szkło matowe z kolei zapewnia prywatność i filtruje światło. W przypadku dachu ogrodu zimowego stosujemy szkła zespolone z hartowaną zewnętrzną szybą i bezpieczną wewnętrzną szybą, zapewnia to bezpieczeństwo i trwałość konstrukcji. Alternatywnie, w ogrodach zimowych można wykorzystać płyty warstwowe lub panele aluminiowe, które są również izolacyjne i trwałe.21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page