top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAlpina Ogrody Zimowe

Ogród Zimowy jako Strefa Spa: Aranżacja Całorocznej Przestrzeni Relaksu

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak wspaniałe byłoby mieć własną oazę relaksu i odprężenia na świeżym powietrzu przez cały rok? Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak ciepłe ogrody zimowe, teraz jest to możliwe. A jeśli dodasz do tego możliwość zabudowania jacuzzi i basenu, tworząc całoroczną strefę spa, uzyskasz prawdziwie wyjątkowe miejsce, które stanie się oazą Twojego spokoju i regeneracji.


Basen w ogrodzie zimowym
Basen w ogrodzie zimowym

Ogród zimowy to nie tylko miejsce, w którym możemy cieszyć się pięknem ogrodu przez cały rok, ale również doskonała przestrzeń do tworzenia własnej strefy spa. Możliwość zabudowania jacuzzi i basenu, ciepłą aluminiowo-szklaną konstrukcją otwiera przed nami nieograniczone możliwości relaksu, odprężenia i dbania o zdrowie. To właśnie w takiej przestrzeni możemy zatopić się w ciepłej wodzie, podziwiając otaczającą nas przyrodę i oddając się rozkoszom hydroterapii.

Ciepła całoroczna konstrukcja ogrodu zimowego

Decydując się na aranżację całorocznej strefy spa w ogrodzie zimowym, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim, należy zapewnić odpowiednie izolacje termiczne konstrukcji, które pozwolą utrzymać stałą temperaturę wewnątrz ogrodu zimowego, niezależnie od warunków atmosferycznych na zewnątrz. Dobrej jakości izolacyjnej szyby i systemy profili pomogą utrzymać ciepło i ochronią nas przed utratą energii.

Jacuzzi w ogrodzie zimowym

Wyobraź sobie relaksujący, gorący kąpiel na świeżym powietrzu, otoczony przyjemnymi temperaturami i przepięknym widokiem. Montaż spa w ogrodzie to możliwe do zrealizowania marzenie, które sprawi, że Twój ogród zyska nowy poziom luksusu i komfortu.


Montaż jacuzzi w ogrodzie zimowym
Jacuzzi w ogrodzie zimowym

Aby poprawnie osadzić jacuzzi, kluczową rolę odgrywa solidny fundament żelbetowy. Jego grubość i nośność powinny być odpowiednio dostosowane do wagi wypełnionego wodą i ludźmi spa. Minimalna grubość fundamentu to 15 cm. Ale jak zapobiec rozbryzgom wody? Odpowiedź tkwi w zastosowaniu odpływów podłogowych, zabezpieczonych specjalnymi kratkami basenowymi. Dzięki nim woda z odpływu zostanie skierowana z dala od obszaru spa, np. za pomocą koryta, rowu, kanału lub rury ukrytej pod ziemią, bez ryzyka zalewania tarasu czy ogrodu.

Przechodząc do wymagań instalacyjnych, należy zwrócić uwagę na instalację elektryczną. Zasilanie spa może być realizowane przez prąd zmienny o napięciu 230V lub 380V. Warto zadbać o odpowiedni przewód o właściwej długości i przekroju, dostosowany do poboru prądu, a także zabezpieczyć instalację wyłącznikiem różnicowoprądowym (RCD) o przepływie prądu nieprzekraczającym 30 mA. W przypadku jacuzzi zewnętrznego, konieczne jest zastosowanie osprzętu spełniającego najwyższe standardy wodoszczelności IP66. Kolejnym ważnym aspektem jest instalacja wodna. Jacuzzi nie wymaga stałego zaopatrzenia w wodę. Możesz napełnić zbiornik wodą z węża ogrodowego, podłączonego do wewnętrznego kranu. Natomiast spust wody ze spa można przeprowadzić za pomocą węża skierowanego do kanalizacji lub na powierzchnię ogrodu.


Basen w ogrodzie zimowym


Basen zadaszony w ogrodzie zimowym to doskonałe rozwiązanie, które umożliwia korzystanie z basenu przez cały rok. Aby cieszyć się takim basenem, trzeba zadbać o trzy kluczowe elementy. Po pierwsze, system podgrzewania wody jest niezbędny, aby utrzymać przyjemną temperaturę podczas kąpieli. Istnieje wiele opcji, takich jak pompy ciepła, kolektory słoneczne, elektryczne podgrzewacze i wymienniki ciepła. Ważne jest, aby dobór systemu grzewczego uwzględniał zarówno efektywność energetyczną, jak i ekonomiczną.


Strefa SPA w ogrodzie zimowym
Basen całoroczny w ogrodzie zimowym

Kolejnym istotnym elementem jest zadaszenie basenu. Dobrej jakości zadaszenie w formie całorocznej konstrukcji ogrodu zimowego zapewni ochronę przed deszczem, śniegiem i innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jednocześnie umożliwiając korzystanie z basenu bez względu na panującą aurę. Trzecim elementem, który należy uwzględnić, jest ciągła filtracja wody. W celu utrzymania czystości basenu, ważne jest regularne filtrowanie wody. Dzięki temu unikniesz problemów z jakością wody i będziesz mógł cieszyć się czystym i klarownym basenem przez cały rok. Warto również pamiętać o konieczności dbania o czystość niecki basenowej, niezależnie od pory roku. Regularne utrzymanie czystości basenu jest kluczowe dla utrzymania higieny i zdrowia użytkowników. Podsumowując, basen zadaszony w ogrodzie zimowym to fantastyczne rozwiązanie, które umożliwia korzystanie z basenu przez cały rok. Inwestycja w taki basen to gwarancja komfortowych kąpieli i niezapomnianych chwil relaksu niezależnie od pogody.


Własne SPA w ogrodzie zimowym


Aranżacja strefy SPA w ogrodzie zimowym
Montaż jacuzzi w ogrodzie zimowym

Zabudowa jacuzzi lub basenu ogrodem zimowym to doskonały sposób na wykorzystanie całorocznej konstrukcji i kreatywne spędzanie czasu. Przygotowanie się do inwestycji z odpowiednim wyprzedzeniem pozwoli Ci dokładnie przemyśleć wszystkie detale i wybrać najlepsze rozwiązania. Dzięki temu, będziesz mógł cieszyć się swoją wymarzoną strefą SPA która doskonale wpasuje się w przestrzeń Twojego ogrodu zimowego. To idealna okazja do relaksu i odprężenia w komfortowej atmosferze, niezależnie od panujących na zewnątrz warunków pogodowych.


46 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page