top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAlpina Ogrody Zimowe

Ogród zimowy jako inwestycja

W dzisiejszych czasach, gdzie metraż jest cennym zasobem, wiele osób poszukuje innowacyjnych sposobów na zwiększenie powierzchni swojego mieszkania. Jednym z najbardziej obiecujących rozwiązań jest budowa ogrodu zimowego całorocznego. Ta inwestycja nie tylko pozwala na rozbudowę mieszkania, ale także dodaje mu estetyki i prestiżu.


Ogród zimowy na balkonie Alpina
Ogród zimowy na tarasie budynku. Alpina

Tradycyjnie rozważając opcję zwiększenia powierzchni mieszkania, często myślimy o zakupie kolejnego metra kwadratowego. Jednak cena zakupu metra kwadratowego powierzchni mieszkania na rynku nieruchomości w miastach często sięga wysoko, zaczynając od 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy. To znaczący koszt, który może odstraszać wielu inwestorów.

W takim kontekście budowa ogrodu zimowego całorocznego staje się atrakcyjną alternatywą. Inwestując w ten projekt, można zwiększyć powierzchnię mieszkania u uzyskać przestrzeń, która może służyć jako dodatkowy salon, jadalnia, czy nawet miejsce do pracy. To miejsce, w którym można cieszyć się zielonym otoczeniem przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych na zewnątrz.


Ogród zimowy całoroczny nie tylko zapewnia praktyczne korzyści związane z powiększeniem powierzchni mieszkania, ale także podnosi jego estetykę i prestiż. Taka konstrukcja dodaje uroku i naturalnego światła wnętrzu, czyniąc je bardziej przestronnym i przyjemnym. Ponadto, ogrody zimowe często są kojarzone z luksusem i wyrafinowaniem, co zwiększa atrakcyjność mieszkania i podnosi jego wartość rynkową.


Zabudowa tarasu w bloku
Zabudowa tarasu Alpina

Warto również podkreślić, że ogrody zimowe całoroczne pozwalają na indywidualizację przestrzeni mieszkalnej. Można dostosować ich wystrój i funkcje do własnych preferencji, tworząc unikalne i spersonalizowane miejsce wewnątrz apartamentu. To doskonała okazja do wyrażenia swojego stylu i gustu, jednocześnie zwiększając wartość nieruchomości.


Ogrody zimowe całoroczne stanowią zatem interesującą inwestycję dla osób poszukujących sposobów na rozbudowę mieszkania i podniesienie jego wartości. W przypadku ogrodów zimowych o powierzchni do 35 metrów kwadratowych, wystarczającym jest jedynie zgłoszenie budowy, a jeśli obiektem zarządza wspólnota mieszkaniowa, budowa ogrodu zimowego na balkonie lub tarasie nie wymaga jej zgody (Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego II OSK 1245/14 z 23.10.2015). Dzięki tym przepisom, budowa ogrodu zimowego na tarasie lub balkonie staje się jeszcze bardziej atrakcyjną inwestycją. Nie tylko można rozbudować mieszkanie i zwiększyć jego powierzchnię użytkową, ale również można to zrobić bez zbędnych formalności i zgody wspólnoty mieszkaniowej. To znacząco ułatwia i upraszcza procedurę, umożliwiając szybsze wprowadzenie innowacyjnej przestrzeni do swojego mieszkania.


Zabudowa balkonu w bloku
Zabudowa balkonu na wysokim piętrze Alpina

Mimo że koszty budowy ogrodu zimowego mogą wydawać się znaczne, warto spojrzeć na tę inwestycję z perspektywy długoterminowej. Patrząc na rosnące ceny nieruchomości, decyzja o budowie ogrodu zimowego jako inwestycji staje się uzasadniona i trafna. Ponadto, warto pamiętać o rosnącym zainteresowaniu innowacyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi, takimi jak ogrody zimowe całoroczne. To element, który może wyróżnić mieszkanie na tle innych ofert na rynku nieruchomości. Prestiż i atrakcyjność takiego rozwiązania przyciąga potencjalnych nabywców i może przyczynić się do zwiększenia wartości nieruchomości w przyszłości.

65 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page