top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAlpina Ogrody Zimowe

Ile kosztuje ogród zimowy ?

Ogród zimowy całoroczny to idealne rozwiązanie dla osób, które kochają naturę i chcą się nią cieszyć przez cały rok. Jednak przed podjęciem decyzji o budowie takiego obiektu, należy pamiętać, że budowa ogrodu zimowego to inwestycja na lata dlatego warto dokładnie przemyśleć wszystkie kwestie związane z kosztami.


Cena budowy całorocznego ogrodu zimowego zależy od kilku czynników, takich jak powierzchnia użytkowa, stopień skomplikowania konstrukcji, wykorzystany system profili aluminiowych, rodzaj szyb i innych wypełnień a także rodzaj i ilość zastosowanych drzwi, okien i ewentualnych siłowników sterujących. Można przyjąć, że cena za metr kwadratowy zabudowy ciepłej (liczony po powierzchni szkła) oscyluje między 2 500 zł a 4 000 zł. Ważne jest, aby zdecydować się na wysokiej jakości materiały, ponieważ to wpływa na bezpieczeństwo konstrukcji oraz późniejsze koszty eksploatacji.

Oprócz kosztów samej budowy, należy pamiętać również o kosztach związanych z ogrzewaniem ogrodu zimowego. Możemy zdecydować się na różne rozwiązania, takie jak ogrzewanie podłogowe, ścienne, konwektorowe czy klimatyzatorem. Wszystko zależy od naszych preferencji oraz możliwości finansowych.


Dlatego ważne jest, aby dokładnie omówić swoje potrzeby oraz możliwości finansowe. Dzięki temu możliwe będzie dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb klienta oraz dokładne określenie kosztów całej inwestycji.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Комментарии


bottom of page