top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAlpina Ogrody Zimowe

Jak dobudować ogród zimowy do domu – możliwości dla różnych technologii budowy

Ogród zimowy to nie tylko piękna, ale i funkcjonalna przestrzeń, która może znacząco podnieść wartość i komfort użytkowania domu. Wielu właścicieli zastanawia się, czy i jak można dobudować tę przestronną, przeszkloną konstrukcję do istniejącego budynku. Proces ten zależy od wielu czynników, w tym od technologii, w jakiej wybudowany został dom. W tym artykule przyjrzymy się różnym możliwościom dobudowy ogrodu zimowego zarówno do konstrukcji tradycyjnych, jak i nowoczesnych, takich jak domy modułowe czy szkieletowe.


Ogród zimowy ciepły bez profili pinowych
Ogród zimowy ciepły bez profili pinowych Alpina

Dobudowa do domu w technologii tradycyjnej

Dobudowa ogrodu zimowego do domu zbudowanego w technologii tradycyjnej jest w pełni możliwa. Kluczowym aspektem jest zapewnienie solidnych fundamentów oraz prawidłowe kotwienie konstrukcji do elementów nośnych domu, aby wspierać konstrukcję dachu ogrodu zimowego. Możliwe jest nawet wyburzenie istniejącej ściany w celu stworzenia płynnego przejścia między domem a ogrodem. Wykorzystanie technologii ciepłej konstrukcji ogrodu zimowego zapewnia komfort użytkowania przez cały rok.


Ogród zimowy dobudowany do domu
Ogród zimowy dobudowany do budynku Alpina

Ogrody zimowe w domach modułowych i szkieletowych

W przypadku domów modułowych i szkieletowych, tradycyjne systemy aluminiowych ogrodów zimowych mogą napotkać na utrudnienia związane z mocowaniem, gdyż konstrukcje te często są przystosowane tylko do własnego ciężaru. Tutaj z pomocą przychodzi innowacyjne rozwiązanie firmy Alpina, które łączy konstrukcję nośną stalową z elementami aluminiowymi. Dzięki temu systemowi kombinowanemu, można skutecznie dobudować całoroczny ogród zimowy do różnych typów konstrukcji, w tym domów szkieletowych i modułowych, bez obaw o nośność i stabilność konstrukcji.


Nie ma przeszkód, aby dobudować ogród zimowy do domów w różnych technologiach budowy. Ważne jest jednak, aby każdy przypadek był traktowany indywidualnie, z uwzględnieniem specyfiki danej konstrukcji i zapewnieniem odpowiedniego wsparcia konstrukcyjnego.

21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page