top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAlpina Ogrody Zimowe

Ogród zimowy na balkonie lub tarasie w bloku

Zaktualizowano: 26 kwi 2023

Ogród zimowy na balkonie lub tarasie w bloku - jak powiększyć powierzchnię mieszkania


Ogród zimowy na balkonie lub tarasie to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą powiększyć swoje mieszkanie. Dzięki ciepłej całorocznej zabudowie aluminiowo-szklanej można powiększyć salon, jadalnię lub inne pomieszczenie przylegające do planowanego ogrodu zimowego.Czy budowa ogrodu zimowego na balkonie wymaga zgody wspólnoty?


Niektórzy boją się montażu ogrodu zimowego ze względu na możliwe protesty ze strony sąsiadów i wspólnoty. Jednakże, nawet jeśli obiektem zarządza wspólnota mieszkaniowa, budowa takiej konstrukcji na balkonie lub tarasie nie wymaga zgody wspólnoty. Decyzję taką potwierdził wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego (II OSK 1245/14 z 23.10.2015).Jak zamontować konstrukcje na wysokich piętrach w bloku?


Montaż ogrodu zimowego na najwyższych piętrach budynku może być wyzwaniem. Jednak, wybierając sprawdzoną ekipę i fachowego producenta, montaż taki przebiega bezproblemowo.


Do miejsc w których możliwy jest transport ręczny elementy konstrukcji przenoszone są klatką lub windą budynku,rozwiązanie to jest najprostsze jednak w znaczny sposób ogranicza możliwe wymiary konstrukcji i wypełnień szklanych. Bardziej popularnym rozwiązaniem jest korzystanie z usług dźwigu, lub żurawia samochodowego dobieranego w zależności od warunków miejscowych inwestycji.


Przygotowanie odpowiedniego podłoża dla pracy dźwigu to kluczowy element podczas wszelkich prac budowlanych. Aby uniknąć późniejszych problemów i uszkodzeń, należy przed rozpoczęciem realizacji ocenić możliwości miejsca montażu i zaplanować pracę dźwigu lub żurawia. Istotnym aspektem jest także zapewnienie odpowiedniego dojazdu dla dźwigu , co pozwoli na sprawne i bezpieczne przeprowadzenie operacji transportowych. W przypadku braku odpowiednio przygotowanego podłoża lub niezapewnienia dostępu dla dźwigu, prace mogą zostać opóźnione lub zmuszone do przerwania ich na dłuższy czas.
Budowa ogrodu zimowego na wyższych kondygnacjach jest znacznym przedsięwzięciem budowlanym. Dlatego warto zaufać doświadczonym specjalistom, aby prace przebiegały w sposób sprawny i bezpieczny, a użytkownicy mogli cieszyć się widokiem ze swojego tarasu przez cały rok, niezależnie od pogody.

30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page