top of page

OŚWIETLENIE W OGRODZIE ZIMOWYM

Oświetlenie w ogrodzie zimowym to ważny element, który nie tylko wpływa na estetykę, ale także na funkcjonalność całego wnętrza. Warto wybrać oświetlenie, które będzie odpowiednio dopasowane do stylu ogrodu oraz roli, jaką ma on pełnić. Dobrze zaplanowane oświetlenie stworzy piękny efekt wizualny i pozwoli na korzystanie z ogrodu również po zmroku.

Aby utrzymać elegancki i nowoczesny wygląd wnętrza ogrodu zimowego warto zwrócić uwagę na to aby kable elektryczne zostały ukryte w konstrukcji.

Jednym z popularnych sposobów oświetlenia ogrodów zimowych są tradycyjne górne lampy wiszące, żyrandole, które zamontowane na krokwi, dodadzą wnętrzu elegancji. Dzięki zastosowaniu specjalnych wzmocnień w stosowanych przez naszą firmę krokwiach nie ma ograniczeń co do wagi zamontowanych żyrandoli.

Kolejnym rozwiązaniem są oświetlenia ledowe punktowe, które idealnie pasują do nowoczesnych ogrodów zimowych lub aluminiowych pergoli tarasowych. Tego rodzaju oświetlenie pozwala na stworzenie ciekawych efektów wizualnych, dodaje wnętrzu nowoczesności i elegancji.

Szynowe oświetlenie zamocowane do krokwi to inna opcja, którą można zastosować w ogrodzie zimowym. Rozwiązanie to pozwala na łatwe i elastyczne rozmieszczenie punktów świetlnych zgodnie z indywidualnymi potrzebami

Oświetlenie w ścianach bocznych to kolejna opcja, która pozwala na stworzenie pięknej dekoracji i zapewnia dodatkowe źródło światła.

Przy wyborze oświetlenia warto zwrócić uwagę na to, by było ono energooszczędne i pozwalało na kontrolowanie kosztów eksploatacji, co będzie korzystne dla środowiska naturalnego. Przed montażem oświetlenia w ogrodzie zimowym należy jednak upewnić się, że instalacja elektryczna jest odpowiednio zabezpieczona i spełnia wymagania bezpieczeństwa. Dzięki temu oświetlenie stanie się piękną ozdobą ogrodu zimowego, a jego użytkowanie będzie bezpieczne i wygodne.

Alpina - Oświetlenie - ogród zimowy 4 - 1024.jpg
Alpina - Oświetlenie - ogród zimowy - 1024.jpg
Alpina - Oświetlenie - ogród zimowy 3 - 1024.jpg
Alpina - Oświetlenie - ogród zimowy 6- 1024.jpg
Alpina - Oświetlenie - ogród zimowy 2 - 1024.jpg
Alpina - Oświetlenie - ogród zimowy 5 - 1024.jpg
bottom of page